Vírusok észlelése VS. számítógép lassítása

Fontos vizsgálatot végzett el a Virus Bulletin nemrég: összehasonlította a vírusirtó szoftvereket aszerint, hogy hány kártevőt ismernek fel, illetve mennyire lassítják le a számítógépet.

Rendkívüli hír számunkra is, hogy a Virus Bulletin vizsgálata visszaigazolta a hosszú termékfejlesztés eredményét! A G DATA az első helyen végezett: alig lassítja le a számítógépet, miközben a legtöbb kártevőt ismeri fel a konkurens termékek közül.

Érdemes megnézni, hogy népszerű konkurenseink – például az ESET, a Panda és az AVG – mennyivel jobban leterhelik a számítógépet, miközben nálunk lényegesen kevesebb kártevőt ismernek fel.

(Az alábbi teljes ábrán a függőleges tengelyen lévő 0 jelenti azt, ha egy termék nincs hatással a gép működésére.)

A G DATA körülbelül 4,5 százalékkal lassítja a gépet (ESET NOD32 32 százalékkal, a Panda pedig 40 százalékkal), miközben a kártevők 97 százalékát felismeri (ESET NOD32 94%, Panda 86%).

A Kaspersky 55 százalékkal lassítja a gépet, a szintén népszerű AVG pedig majdnem 70 százalékkal, miközben szintén kevesebb kártevőt ismer fel, mint a G DATA. Az Avast nem fért rá a grafikonra: 606 százalékkal lassította a vizsgált műveletek elvégzését.

Az értékek a Windows Defender használatához vannak viszonyítva, a tesztet a Virus Bulletin Windows 8.1 Pro operációs rendszeren végezte el.

 

 

A számítógép lassítása

Az alábbi grafikonon kizárólag a termékeknek a számítógépre gyakorolt lassító hatása látható (a kisebb oszlop a jobb eredményt jelenti).

Fontos megjegyezni, hogy bizonyos termékek nem fértek rá a grafikonra. Az AVAST majdnem 606 százalékkal lassította a gépeket, a Lavasoft különböző verzió pedig körülbelül 2000 százalékos lassítással tették lehetetlenné a munkavégzést.

A kártevők felismerése

Végül az alábbi grafikonon néhány ismert vírusvédelmi szoftver teljesítményét emeltük ki, a reaktív – hagyományos vírusvédelem – összehasonlítása alapján.

185 Comments

  1. Kis Zoltán szerint:

    AVG free-t használok. Kikapcsolok minden online védelmet munka közben. Nincs az a processzor ami ezt a nonstop motozást fedezné úgy hogy közben a program fordító hajtaná a processzort 100%-on. Viszont ha nem dolgozom, rendszeresen ráengedem a teljes gép átvizsgálást, míg nem kell a vas teljesítménye, azaz pihenek.

  2. Imre Csaba szerint:

    Ez az egyik vírusírtó amely a legjobban lassítja a gépemet!!!Bármit is akartam megnyitni az hosszú időbe tellett,pedig azt írja hogy a háttérben nyugodtan mehet mert nem fogja a gépet.Mert nemám!!!

    • Juhász Zoltán szerint:

      Takács Péter – sedgíts. mondd meg, hol az uninstal gomb… A gépemet kinyirja ez a minősíthetetlen szutyok…

    • Kedves Juhász Zoltán, a technikai problémáival a terméktámogatásunkhoz fordulhat. Ugye nem telepített két vírusirtót ugyanarra a gépre?

    • Juhász Zoltán szerint:

      G Data Magyarország – nem.

      a terméketek egyszerűen rossz.

      igyekeztem egy magyar csapatot támogatni, mert mégiscsak…

      Ráfizettem.

      Visszatérek a NOD-hoz.

    • Kedves Juhász Zoltán, ha bármilyen vírusirtó nagymértékben lelassít egy gépet, akkor vagy program ütközés, vagy fertőzés van. Több millió számítógépet védünk, közöttük rengeteg iskolai, gyenge gépet is. A hiba az Ön készülékében van. Ha szeretné, hogy segítsünk megoldani, akkor a terméktámogatásunk segít.

    • A NOD32 eltávolítóját futtatta a G Data telepítése előtt?

    • Finom leszek és nöies.

      Ez csak 1 reklám. Ami igen csak furcsa indoklás.
      Több sebböl vérzik a dolog, de a nagyját már a többiek helyben és itt is elmondták.

      Maradjunk annyiba, hogy rangsor nélkül.

      Norton, Avas, Kasperksy, Mcafee

  3. Grosz Gábor szerint:

    Mi az előny, miért telepítse a user a túlnyomóan win környezetére, amihez alapból ott az essentials?

    • Talán az a tény, hogy jellemzően 20 százalékkal több kártevőt ismerünk fel? 100-ból mondjuk 99-et (100-at nem szeretünk mondani), miközben a Windows Defender 80-at)…. Magára valamit adó kiberbűnöző nem ad ki úgy kártevőt a kezei közül, hogy azt a Windows beépített védelme felismerné….

    • Grosz Gábor szerint:

      Valóban, srry, a szövegben most látom, hogy az a standard. Bár elszámoltátok: ha 20%-kal többet, akkor Ti pont 96-ot detektáltok, de ez már csak számháború. Gratulálok! (y)

    • Köszönjük szépen! (A pontos felismerési arány tesztről tesztre változik, ezért szoktuk azt is mondani, hogy “egy teszt nem teszt”, többet kell megnézni!)

  4. Gonda Lajos szerint:

    Nekem a böngészőmet is törölni akarta,mint vírust 😀

    • Kedves Lajos, Nem tudjuk, hogy milyen böngészőt szeretett volna “törölni” a G DATA, de elképzelhető, hogy egy böngésző könyvtárában is van fertőzés. A téves riasztásnál sokkal több esélye van annak, hogy valóban fertőzés volt a számítógépeden. Ha gondolod, fordulj a terméktámogatásunkhoz.

    • Gonda Lajos szerint:

      firefox .exe amit vírusosnak írt ki nekem,mikor telepítettem,akkor még nem volt az

    • Gonda Lajos – Kedves Lajos, Sajnos elképzelhető, hogy még a firefox.exe is fertőzött legyen. Egy fájlt egyértelműen egyedi hash értéke azonosít. Ha egy fájlt a G Data fertőzöttnek érzékel, akkor van mód arra, hogy ezt a fájlt beküldjük a víruslaboratóriumba, és ott megvizsgáltassuk. Ha esetleg téves riasztásról van szó, ilyenkor a G Data néhány órán belül leveszi a fájlt a feketelistáról.

  5. Pongor Gyula szerint:

    A próba verziót használtam vagy két napig de semmi extrát nem vettem észre igy töröltem is.

  6. Worin szerint:

    A Vírus Bulletin tesztjein ott az összes Windows Defender (oprendszer (xp, win7, 10) függvénye) . Pl a Win10 beépített vírusírtója “veri” a G Datát.

    • Petranyi.Szell.Andras szerint:

      Kedves Worin,

      Lehetséges, hogy figyelmesebben kell elolvasnod a cikket újra. Meg van említve benne a Windows Defender. A G DATA jellemzően 96-100 százalék körüli vírusfelismerési arányt mutat a kiterjesztett kártevő listán (reaktív védelem), miközben a Microsoft jó, ha a 80 százalékot eléri. Tökéletes vírusirtó nincs, de a 15% – 20% különbség az rettenetesen sok.

  7. Nor2 szerint:

    Norton Security nem volt versenyképes?

    • A Symantec nem vesz részt a Virus Bulletin tesztjein. Egy teszt laboratórium több módon vizsgálja a vírusirtók képességeit, és a gyártókkal nem minden esetben van szakmai egyetértés ezekről a módokról. Ilyenkor a gyártó nem nevezi be a termékeit, és nem fizeti meg a vizsgálatok lebonyolítását.

  8. Pikacs Gabor szerint:

    Nem kötözködni akarnék, de az, hogy a windows defenderhez képest 4.5%-kal lesz csak lassabb a gép, számomra nem azt jelenti, hogy a hatása a számítógépre ennyi, a 0 referenciapontnak a vírusellenörző mentes állapotot kéne tekinteni. Vagy csak én érzem így?

    • Kedves Gábor,

      Valóban, akár úgy is lehetne nézni. Az ok, hogy nem úgy nézik, az, hogy a Windows Defender a Windows operációs rendszereken alapértelmezett módon be van kapcsolva. Vírusirtó nélkül egyáltalán nem tanácsos használni a számítógépet.

  9. Gábor Székely szerint:

    Egy a gond nehezen lehet letölteni mert minen probálkozásnál vissza ugrik az letöltő oldal elejére

    • Szerintem próbáld meg másik böngészővel.

      A közvetlen letöltő oldak:
      InternetSecurity: https://secure.gd/dl-hu-is
      TotalProtection: https://secure.gd/dl-hu-tp
      Antivirus: https://secure.gd/dl-hu-av

      De hétfőn jön ki a legújabb verzió, ott a G DATA TotalProtection-be bekerül egy Jelszómenedzser is. Ezt esetleg meg lehet várni.

    • Gábor Székely szerint:

      Köszi az infot megvárom akkor a hétfőt

    • Pethő Ferenc szerint:

      Egy érdekes problémával kapcsolatban kérnék tanácsot. A google chrome böngészőbe saját profilommal belépve ez a két oldal töltődik be és téríti el folyamatosan a böngészőt. reimageplus.c..om
      yxo.warmportrait.c..om Ha ezeket kiirtom és profil nélkül használom a böngészőt semmi gond…de ha profillal azonnal betöltődnek…akkor is ha bárhol ..más konfigurációjú gépen lépek be.Mi lehet a megoldás,hogy a profil még is használható legyen????

    • Gonda Lajos szerint:

      HitmanPro ez kiszed minden hülyeséget a böngésződből (nekem bevált)

    • Pethő Ferenc Kedves Ferenc, a Chrome bővítményei között érdemes körülnézned, melyek attól függően töltődnek be, hogy milyen profillal használod a böngészőt. Ehhez navigálj a beállításokhoz. Vagy próbáld ki a G Data TotalProtection próbaverzióját, melynek része a böngészőtisztító is!

  10. Zolesz szerint:

    Nem látni a listán a win defendert.

    • Petranyi.Szell.Andras szerint:

      A Windows Defendert a Microsofton kívül senki sem tekinti vírusirtónak. Egyébként a szövegből kiderül, hogy a Windows Defender a nulla pont: ehhez képest van viszonyítva a számítógép lassítása. A kártevők felismerése szempontjából a Windows Defendert szintén csak viszonyítási pontnak szokták tekinteni a laboratóriumok, a tesztekben jellemzően rendkívül alacsony (80 százalék körüli) felismerési arányt mutat.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük