Magyar nyelven is bemutatta új lakossági antivírus programjait a kiváló felismerési arányairól ismert G Data. A szoftverek megerősített védelmet nyújtanak böngészés és internetes bankolás közben, valamint megakadályozzák a jelszavak és hitelkártya adatok kifürkészését.
A számítógépes vírusfertőzések 90 százaléka a számítógépre telepített alkalmazások sérülékenységei miatt következik be. A bűnözők kihasználják, ha a Java környezetben, az Adobe vagy a Microsoft szoftvereiben marad egy nyitott kiskapu, és ezeken keresztül veszik át az irányítást a teljes rendszer felett.
A G Data új modulja az ilyen külső alkalmazásoknak a sérülékenységeit felügyeli, és teszi azokat kihasználhatatlanná a bűnözők számára. Az úgynevezett exploit védelem minden új lakossági windowsos G Data termék integrált részét képezi.
Emellett a valós idejű, proaktív billentyűzetfigyelés elleni védelem azt akadályozza meg, hogy a bűnözők rögzítsék a begépelt jelszavakat és hitelkártya adatokat. Az új technológia a vírusleírásoktól (szignatúráktól) függetlenül működik, és valós időben akadályozza meg a billentyűzet leütéseinek rögzítését.
A G Data otthoni termékeinek zászlóshajójába, a G Data TotalProtection szoftverbe ezen túlmenően felhő alapú mentési technológia is került, melynek segítségével a helyi külső meghajtók mellett akár a Dropboxba, vagy más hasonló szolgáltatóhoz is menthetjük fontosabb mappáink tartalmát. Az ütemezhető mentések titkosíthatók, valamint jelszóval védhetőek a nagyobb biztonság érdekében.
A G Data szoftverek alapvető tulajdonságai ugyanakkor nem változtak, a német vírusirtóban továbbra is megtalálható az egymással optimalizáltan együttműködő két független szignatúramotor és a CloseGap technológia, valamint a heurisztikus és a felhő alapú védelem is. Az új termékek ingyenes, magyar nyelvű próbaváltozata már letölthető a vírusirtó.hu weboldalról.
12 Comments
Üdv!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy hol lehet Magyar nyelvre állítani? A total protection verzió van fent. Előre is köszönöm a választ.
Kedves Attila,
Egyszerűen le kell tölteni a magyar verziót a weboldalunkról, és telepíteni a gépre. Ugyanazzal a felhasználónévvel és jelszóval tudja majd használni, mint az angol verziót.
A telepítés előtt javasoljuk az angol verzió kézi eltávolítását.
Én nem használtam sose G Datát, mindenki isteníti. Én elismerem sőt tudom,hogy mekkora király 😀 De akkor mondja már meg nekem valaki. Ennek a virusirtónak miért ilyen kicsi a népszerűsége?
Kedves Dani, Mi csak másfél éve vagyunk elérhetőek Magyarországon, míg a többiek már korábban itt voltak.
Én 2010 óta használom több gépen. Azóta rengeteget fejlődött az GD InternetSecurity. Az első időszakokban igencsak leterhelte a gépet, jelenleg már – szinte – észre sem veszem, amikor frissíti a vírusadatbázist. Maximálisan meg vagyok vele elégedve 🙂
Ez melyik változatban elérhető?
Illetve hallotak-e az USB keyboard guard-ról?
Kedves Tamás, az összes windowsos lakossági termékben benne vannak a funkciók. Az USB keyguard ingyenesen letölthető a nemzetközi oldalról, de egyelőre nem kezdtük el népszerűsíteni a magyar oldalakon, mivel nem találkoztunk olyan fenyegetéssel, ami kihasználja a sérülékenységet.
Már a második éve problémamentes a család összes számítógépe! Azért, mert a GD TotalProtection-t használjuk mindannyian. Egyszerűen kezelhető, pontos, precíz és még olcsó is, pedig többgépes jogot vásároltam. Szerintem ez ma a legjobb! Ajánlom másoknak is.
G data internet security , én is ezt használom ,kifogástalanul működik !!!
programfrissítéssel új verzió is elérhető ?
Kedves Laci, Igen, elérhető. Minden jelenlegi vásárlónk ingyenesen térhet át az új verzióra.
A legjobb 1 éve használom azóta “probléma” mentes a gépem!!!