Vírusok észlelése VS. számítógép lassítása

Fontos vizsgálatot végzett el a Virus Bulletin nemrég: összehasonlította a vírusirtó szoftvereket aszerint, hogy hány kártevőt ismernek fel, illetve mennyire lassítják le a számítógépet.

Rendkívüli hír számunkra is, hogy a Virus Bulletin vizsgálata visszaigazolta a hosszú termékfejlesztés eredményét! A G DATA az első helyen végezett: alig lassítja le a számítógépet, miközben a legtöbb kártevőt ismeri fel a konkurens termékek közül.

Érdemes megnézni, hogy népszerű konkurenseink – például az ESET, a Panda és az AVG – mennyivel jobban leterhelik a számítógépet, miközben nálunk lényegesen kevesebb kártevőt ismernek fel.

(Az alábbi teljes ábrán a függőleges tengelyen lévő 0 jelenti azt, ha egy termék nincs hatással a gép működésére.)

A G DATA körülbelül 4,5 százalékkal lassítja a gépet (ESET NOD32 32 százalékkal, a Panda pedig 40 százalékkal), miközben a kártevők 97 százalékát felismeri (ESET NOD32 94%, Panda 86%).

A Kaspersky 55 százalékkal lassítja a gépet, a szintén népszerű AVG pedig majdnem 70 százalékkal, miközben szintén kevesebb kártevőt ismer fel, mint a G DATA. Az Avast nem fért rá a grafikonra: 606 százalékkal lassította a vizsgált műveletek elvégzését.

Az értékek a Windows Defender használatához vannak viszonyítva, a tesztet a Virus Bulletin Windows 8.1 Pro operációs rendszeren végezte el.

 

 

A számítógép lassítása

Az alábbi grafikonon kizárólag a termékeknek a számítógépre gyakorolt lassító hatása látható (a kisebb oszlop a jobb eredményt jelenti).

Fontos megjegyezni, hogy bizonyos termékek nem fértek rá a grafikonra. Az AVAST majdnem 606 százalékkal lassította a gépeket, a Lavasoft különböző verzió pedig körülbelül 2000 százalékos lassítással tették lehetetlenné a munkavégzést.

A kártevők felismerése

Végül az alábbi grafikonon néhány ismert vírusvédelmi szoftver teljesítményét emeltük ki, a reaktív – hagyományos vírusvédelem – összehasonlítása alapján.

185 Comments

  1. Zoltán Zsidai szerint:

    Nekem a tesóm egy Nokia Lucia 930 azon nincs is vírus. PC-re AVG . Igaz a játékot amin játszók letíltóta. A WOW bejelentkezést tiltotta a tűzfal. Azt engedélyeztem. Am semmi bajom vele.

  2. “Sohase mondd, hogy soha.” 🙂 Hátha majd egyszer. 🙂

  3. Norton fun vagyok. Mobilon és pc-én egyaránt.. úgyhogy nem fogom megtudni soha, hogy mit tud a gdata..

  4. Takács Péter szerint:

    Csaba: Masfel eve hasznalok G Datat, soha egy masodpercre se akasztotta meg a gepem.

  5. Szőnyi Marcell szerint:

    windows defender

  6. Kiss Csaba szerint:

    Hol van a Comodo? Én azt használok és nincs semmi bajom vele. A Nod32 az régen jó volt, Kaspersky sem rossz, de az sokáig szórakozik vírus íratásnál órákat nálam. Avira az még egy nagy kedvenc. GData is jó, de a Comodo az mindent visz nálam.

  7. Csaba Csépke szerint:

    Kaspersky-től jobb nincs…. Tapasztalatból mondom…

  8. Imre Csaba Kedves Csaba, csak megismételni tudjuk, amit mondtunk: ha valami nagyon megfogja a gépet, annak oka van. Vagy nem sikerült egy fertőzést teljesen eltávolítani (javasolt az indítólemez használata), vagy a gépen van egy olyan másik szoftver, amivel ütközik a víruskereső (ez lehet valamilyen kémprogramvédelem). Végül tipikus indok, hogy az előző vírusirtó otthagyott valamilyen maradékot maga után, ebben az esetben le kell futtatni az előző vírusirtó gyártója által kiadott eltávolító eszközt, és meggyőződni arról, hogy nincs ott semmilyen maradvány, ami gátolja az új vírusirtó működését.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük