Ebben az évben az új androidos kártevők száma eléri a 3,5 milliót. Mivel az Android a legelterjedtebb mobil operációs rendszer, a vírusok az okostelefonok háromnegyed részét veszélyeztetik.
A G DATA rendszeresen publikálja, hogyan alakul az Android platform fenyegetettsége. Adataink szerint 2017 harmadik negyedévében 17 százalékkal növekedett a Google mobil operációs rendszerére készített kártevők száma, a szakemberek három hónap alatt több mint 810 ezer új kártékony kódot azonosítottak.
A júniustól szeptemberig tartó időszak során ez naponta átlagosan 8815 új kártevőt jelent, amely önmagában is jelzi, hogy az Android operációs rendszert nyugodtan tekinthetjük az „okostelefonok Windowsának”. Ez a jelző pedig nem a szoftver minőségének köszönhető, sokkal inkább annak, hogy a bűnözők mindkét esetben a legelterjedtebb platformra készítik a kártevőket.
Előrejelzésünk szerint az ebben az évben megjelenő új androidos kártevők száma december végére eléri majd a 3,5 milliót, ami éves szinten 7 százalékos növekedést jelent. Mindez a hazai felhasználókat is érinti. Ahogyan szerte a világon, Magyarországon is az Android a legnépszerűbb: az okoskészülékek 79,05 százalékán fut, míg az iOS 12,2 százalékkal a második (forrás: Statcounter).
Ezért arra hívjuk fel a figyelmet, hogy az androidos okostelefonokra is telepítsünk vírusirtó szoftvert!
Ingyenes G DATA védelem
A G DATA alap androidos védelme teljesen ingyenes, és letölthető a Google Play áruházból. Fontos, hogy a szoftvert minden esetben regisztrálni kell a frissítések letöltéséhez, még akkor is, ha csak az ingyenes verziót szeretnénk használni. A regisztráció után 30 napig minden prémium funkció (lopásvédelem, hívásszűrő, stb) ingyenesen kipróbálható és használható, majd a 30 napos próbaidőszak után a prémium funkciók kikapcsolásra kerülnek, maga a vírusvédelem viszont tovább működik és ingyenes marad!
A G DATA Internet Security for Android ráadásul magyar nyelvű, és a lehető legjobb védelmet kínálja. Az AV-TEST legutóbbi tesztjén a szoftverünk maximális pontszámot kapott minden tekintetben, és így kiérdemelte a labororatórium minősítését.
16 Comments
A vírus önállóan nem települ, aki mindenre kattingat, az meg is érdemli. A G data fizetős, és semmivel nem rud többet, mint a Huawei telefonokra gyárilag előretelepített avast, és az ingyenes.
Kedves Imre, ingyenes a vírusvédelmi megoldásunk Androidra. Ez benne van a cikkben is…
30 napos próbaverzió…
Kedves Imre, a 30 napos próbaverziót kell aktiválni. A 30 nap alatt a prémium funkciók is elérhetőek (pl. lopásvédelem). Ha lejár a 30 nap, akkor a prémium funkciók kikapcsolnak, de a vírusvédelem bekapcsolva marad és aktív marad…. Ingyenesen lehet használni, frissít.
Kedves Imre, igen, a prémium verzió pénzbe kerül. A vírusvédelmet biztosító alapverzió viszont továbbra is ingyenes, és a Google hivatalos áruházból letölthető. Ahogyan az a fenti cikkben is be van linkelve…
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.gdata.mobilesecurity
Miért is használnék olyan terméket, aminél jobb van alapból a mobil szoftverében? Amit kínál a g data, az már alapként a mobilok szoftverében van, legalábbis a Huaweiben.
Kedves Imre, a Huawei mobilokon nincs állandó viruspajzs, pusztán egy lehetőség a kézi indítású víruskeresésre, ami nem nyújt állandó védelmet. Ha vírusvédelmet szeretnél, telepíts egy valódi vírusirtót, vagy a miénket, vagy másét, ahogy neked tetszik. Ha pedig teszteredményekre is kíváncsi vagy, ahhoz is ott van a link…
Nem kell mindenhonnan minden vackot telepíteni
Androidra vírus. ???
3,5 millió, csak ebben az évben. 🙂
Hát persze
Na jó, lehet +/- 10… Akkor 2 459 990 és 3 500 010 között. Írd be a Googlebe: Android vírus
G Data Magyarország nekem 3x letapogatás volt hecelés volt rendszer üzenetbe kaptam valmi távoli gép akart engem le tapogatni tűzfall le győzte
😀