Akkor is gyűjti az androidos készülékek tulajdonosainak lokációs adatait a Google, amikor kikapcsolták a helyfüggő szolgáltatásokat – ezt az adatvédelmi szabályzatban nem jelezték. A keresőóriás azt ígérte, megszünteti a gyakorlatot.
A felelősségtudatos androidos felhasználók vigyáznak adataikra, tudják, hogy mobiltelefonnal követhetőek vagyunk. De mi van akkor, ha kikapcsoljuk a helyfüggő szolgáltatásokat, nem használunk alkalmazásokat a mobilunkon és még egy SIM kártyát sem tettünk be a készülékbe? Még ezen elővigyázatos lépések ellenére is, az Android operációs készülék használóinak tartózkodási adatait összegyűjti és elküldi a központba a Google – ehhez legalább internetre azért kell, hogy csatlakozzanak.
A keresőóriás 2017 elejétől összegyűjti a közeli mobiltelefon tornyok adatait. A készülékek azért küldik el az adatokat a központba, hogy az üzenetküldő és értesítő szolgáltatások megfelelően gyorsan, pontosan működjenek – érvel a Google. Sűrűn lakott városi környezetben ezen adatok birtokában azonban eléggé pontosan meghatározható hol tartózkodik a mobiltulajdonos. A Google adatkezelési szabályzatában nem jelzi, hogy a felhasználókról akkor is gyűjt adatokat, ha a helyfüggő szolgáltatásokat kikapcsoltuk.
Az jelenséget a Quartz hírportál vette észre és dolgozta fel. A Google ígérete szerint a továbbiakban nem gyűjti és nem is használja fel mobiltorony információkat a helyszín meghatározására. Elmondásuk szerint eddig sem tárolták ezeket az adatokat, csupán az üzenetek pontosabb elküldésére használták.
11 Comments
Kedves Márton, pontosan. Épp ezt magyarázom. Téged személy szerint kizárólag abban az esetben tudnak követni, ha hozzád köthető a készülék. Különben esélyük sincs. Csak a telót, de azt bármikor bemérik, bárhol, de a címben pont a személy követésről van szó, ami egyszerűen kikerülhető az említett módokon. Nem kell hozzá szuperterroristának lenni, hogy ne tudják épp hol vagy.
(na ez a szó, már egyből fennakadt a face, vagy a googl ellenőrző rendszerén, tehát feltételezhetően már nézik is, hogy épp miről beszélünk, még lehet vissza is integetnek)
Én vagyok az egyetlen, akit ez nem zavar? És akkor mi van, ha a Google valamelyik szerverén ott az infó, hogy hol vagyok? Mi lesz nekem ettől rosszabb?
Antal Németh.. Vagy nem csinálsz google fiókot ami nélkül szinte semmi sem működik egy android telefonon, vagy az alap e-mail tól kezdve mindenhol hamis személyiséget adsz meg a Google account ig mindenhol, ebben az egy esetben nem lesznek az adataid a kezükben..és tényleg tudják a telefont követni.. Nézd meg a Google fiókod ha megkeresed a helyek funkciót percre pontosan látni fogod hogy pl hol jártál az elmult évben méterre pontosan!
Nem tudja, hogy kit követ, ha nincs támpontja, nem tudja kihez kötni a telefont, mint írtam. Csak azt tudja, hogy földrajzilag van ott egy telefon, de hogy az éppen kié, azt nem. Ne reménykedj, nem tudod letiltani, tornyok alapján, net szolgáltatók alapján egy teló – ha használják akár netre, akár telefonálásra – bármikor bemérhető, de csak a teló, hogy azt éppen ki használja, az nem beazonosítható.
Hát a Google eléggé le volt maradva az Apple mögött, sőt egy picit még most is le van, mert már évekkel ezelőtt – még kikapcsolt állapotban is napokig – mentette maga a hardver elem az adatokat (GPS pozíció, gyorsulási irányok, …).
De le lehet tiltani!
Sajnos tud követni,minden esetben!
Pontosabban : nem azt tudja megállapítani ,hogy hol van a telefon tulajdonosa , hanem azt ,hogy hol van a telefon ? Ha otthon hagyod a telefont a Google nem tudja ,hogy TE merre jársz.
A G Data tán megoldja ezt a problémát?Nem szép más lovát ócsárolni…
Ezt a problémát a Googlenek kell megoldani, mi pedig biztonsági cégként felhívjuk a veszélyekre a figyelmet.
Nyilván nem ez a valódi ok. Egy interneten továbbított üzenet vagy csomag nem fut be gyorsabban a földrajzi adatok ismeretében, ez máshogy megy…
Az sms (amit sim nélkül nem lehet kézbesíteni) más, ott ha ismert, hogy mrlyik adótornyot kell megcímezni az gyorsíthatna a kézbesítésen, de ez meg a mobilszolgáltatók hatásköre, nem a guglié…