Az Adobe-nak az utóbbi időben sok kritikával kellett szembenéznie a lassú és szegényes patchelési mechanizmusa miatt, amelyet az internetre kapcsolt PC-k 90%-án futó Flash Player alkalmazás foltozgatására használ.
Meglepő vagy nem, de ez a 90% nagyon veszélyes mutatónak tűnik, amennyiben hozzátesszük a Secunia közelmúltbeli jelentését is, amely szerint a telepített Flashek 80%-a gyakorlatilag egy lejárt (EOL – End of Life), nem támogatott verzió.
Az EOL a számítógépes szoftverek kapcsán használt kifejezés olyan alkalmazásokra, amelyek fejlesztői abbahagyták a frissítések és biztonsági foltozások készítését. Magyarul tehát annyit jelent, hogy „nagyon régi”.
A jelentés rámutat arra, hogy a felhasználók szörnyen szerepelnek, amikor arról van szó, hogy frissen tartják-e Flash Playerüket, és emellett persze még számos egyéb szoftver frissítését is elmulasztják.
A Secunia szerint a felhasználók kb. 76 alkalmazást használnak PC-iken 27 gyártótól, 32 közülük (43%) a Microsofttól származik.
Amíg a Microsoft elég jó munkát végez a rendszeres patcheléssel minden kedden, a másik 26 szoftvergyártó különböző módokon kezeli a szoftveres bugokat, amely nem hat túl jól a végfelhasználók általános biztonságára.
A nem Microsoft termékekből eredő 46%-nyi biztonsági sérülékenység miatt az információbiztonsági szakemberek leginkább egy operációs rendszerszintű, szabványosított patchelési folyamat kialakításán tűnődnek, melybe minden alkalmazás belekerülhet, csakúgy, mint a hagyományos API-k esetében.
Bár egyelőre ez még csak teória, az ilyen jelentések, mint most a Secuniától is, azt erősítik, hogy szükség van egy sokkal jobban szabványosított szoftverfrissítési folyamatra.
Forrás: Softpedia
1 Comments
ha tehetem nem használom azt a shitet – de ha folyton frissitgetjük ott a kísértés a használatra – inkább nem nézem meg ha nem fontos