Fontos vizsgálatot végzett el a Virus Bulletin nemrég: összehasonlította a vírusirtó szoftvereket aszerint, hogy hány kártevőt ismernek fel, illetve mennyire lassítják le a számítógépet.
Rendkívüli hír számunkra is, hogy a Virus Bulletin vizsgálata visszaigazolta a hosszú termékfejlesztés eredményét! A G DATA az első helyen végezett: alig lassítja le a számítógépet, miközben a legtöbb kártevőt ismeri fel a konkurens termékek közül.
Érdemes megnézni, hogy népszerű konkurenseink – például az ESET, a Panda és az AVG – mennyivel jobban leterhelik a számítógépet, miközben nálunk lényegesen kevesebb kártevőt ismernek fel.
(Az alábbi teljes ábrán a függőleges tengelyen lévő 0 jelenti azt, ha egy termék nincs hatással a gép működésére.)
A G DATA körülbelül 4,5 százalékkal lassítja a gépet (ESET NOD32 32 százalékkal, a Panda pedig 40 százalékkal), miközben a kártevők 97 százalékát felismeri (ESET NOD32 94%, Panda 86%).
A Kaspersky 55 százalékkal lassítja a gépet, a szintén népszerű AVG pedig majdnem 70 százalékkal, miközben szintén kevesebb kártevőt ismer fel, mint a G DATA. Az Avast nem fért rá a grafikonra: 606 százalékkal lassította a vizsgált műveletek elvégzését.
Az értékek a Windows Defender használatához vannak viszonyítva, a tesztet a Virus Bulletin Windows 8.1 Pro operációs rendszeren végezte el.
A számítógép lassítása
Az alábbi grafikonon kizárólag a termékeknek a számítógépre gyakorolt lassító hatása látható (a kisebb oszlop a jobb eredményt jelenti).
Fontos megjegyezni, hogy bizonyos termékek nem fértek rá a grafikonra. Az AVAST majdnem 606 százalékkal lassította a gépeket, a Lavasoft különböző verzió pedig körülbelül 2000 százalékos lassítással tették lehetetlenné a munkavégzést.
A kártevők felismerése
Végül az alábbi grafikonon néhány ismert vírusvédelmi szoftver teljesítményét emeltük ki, a reaktív – hagyományos vírusvédelem – összehasonlítása alapján.
185 Comments
Nem látni a listán a win defendert.
A Windows Defendert a Microsofton kívül senki sem tekinti vírusirtónak. Egyébként a szövegből kiderül, hogy a Windows Defender a nulla pont: ehhez képest van viszonyítva a számítógép lassítása. A kártevők felismerése szempontjából a Windows Defendert szintén csak viszonyítási pontnak szokták tekinteni a laboratóriumok, a tesztekben jellemzően rendkívül alacsony (80 százalék körüli) felismerési arányt mutat.
Egy a gond nehezen lehet letölteni mert minen probálkozásnál vissza ugrik az letöltő oldal elejére
Szerintem próbáld meg másik böngészővel.
A közvetlen letöltő oldak:
InternetSecurity: https://secure.gd/dl-hu-is
TotalProtection: https://secure.gd/dl-hu-tp
Antivirus: https://secure.gd/dl-hu-av
De hétfőn jön ki a legújabb verzió, ott a G DATA TotalProtection-be bekerül egy Jelszómenedzser is. Ezt esetleg meg lehet várni.
Köszi az infot megvárom akkor a hétfőt
Egy érdekes problémával kapcsolatban kérnék tanácsot. A google chrome böngészőbe saját profilommal belépve ez a két oldal töltődik be és téríti el folyamatosan a böngészőt. reimageplus.c..om
yxo.warmportrait.c..om Ha ezeket kiirtom és profil nélkül használom a böngészőt semmi gond…de ha profillal azonnal betöltődnek…akkor is ha bárhol ..más konfigurációjú gépen lépek be.Mi lehet a megoldás,hogy a profil még is használható legyen????
HitmanPro ez kiszed minden hülyeséget a böngésződből (nekem bevált)
Pethő Ferenc Kedves Ferenc, a Chrome bővítményei között érdemes körülnézned, melyek attól függően töltődnek be, hogy milyen profillal használod a böngészőt. Ehhez navigálj a beállításokhoz. Vagy próbáld ki a G Data TotalProtection próbaverzióját, melynek része a böngészőtisztító is!
Nem kötözködni akarnék, de az, hogy a windows defenderhez képest 4.5%-kal lesz csak lassabb a gép, számomra nem azt jelenti, hogy a hatása a számítógépre ennyi, a 0 referenciapontnak a vírusellenörző mentes állapotot kéne tekinteni. Vagy csak én érzem így?
Kedves Gábor,
Valóban, akár úgy is lehetne nézni. Az ok, hogy nem úgy nézik, az, hogy a Windows Defender a Windows operációs rendszereken alapértelmezett módon be van kapcsolva. Vírusirtó nélkül egyáltalán nem tanácsos használni a számítógépet.
Norton Security nem volt versenyképes?
A Symantec nem vesz részt a Virus Bulletin tesztjein. Egy teszt laboratórium több módon vizsgálja a vírusirtók képességeit, és a gyártókkal nem minden esetben van szakmai egyetértés ezekről a módokról. Ilyenkor a gyártó nem nevezi be a termékeit, és nem fizeti meg a vizsgálatok lebonyolítását.
Köszönöm az információt! Így már értem.
A Vírus Bulletin tesztjein ott az összes Windows Defender (oprendszer (xp, win7, 10) függvénye) . Pl a Win10 beépített vírusírtója “veri” a G Datát.
Kedves Worin,
Lehetséges, hogy figyelmesebben kell elolvasnod a cikket újra. Meg van említve benne a Windows Defender. A G DATA jellemzően 96-100 százalék körüli vírusfelismerési arányt mutat a kiterjesztett kártevő listán (reaktív védelem), miközben a Microsoft jó, ha a 80 százalékot eléri. Tökéletes vírusirtó nincs, de a 15% – 20% különbség az rettenetesen sok.
A próba verziót használtam vagy két napig de semmi extrát nem vettem észre igy töröltem is.
Pont ez a lényeg: semmi extrát nem veszel észre, mert csendben és gyorsan teszi a dolgát a háttérben. Én pont ezért használom kb. 8 éve… 😉
György Kardos De ez is csak egy vírus kereső.A vírusokat ez is csak úgy “szedi” le,hogy vagy karantén,vagy kuka
ha nem tisztitható akkor eltávolít….egyértelmű
Nekem a böngészőmet is törölni akarta,mint vírust 😀
Kedves Lajos, Nem tudjuk, hogy milyen böngészőt szeretett volna “törölni” a G DATA, de elképzelhető, hogy egy böngésző könyvtárában is van fertőzés. A téves riasztásnál sokkal több esélye van annak, hogy valóban fertőzés volt a számítógépeden. Ha gondolod, fordulj a terméktámogatásunkhoz.
firefox .exe amit vírusosnak írt ki nekem,mikor telepítettem,akkor még nem volt az
Gonda Lajos – Kedves Lajos, Sajnos elképzelhető, hogy még a firefox.exe is fertőzött legyen. Egy fájlt egyértelműen egyedi hash értéke azonosít. Ha egy fájlt a G Data fertőzöttnek érzékel, akkor van mód arra, hogy ezt a fájlt beküldjük a víruslaboratóriumba, és ott megvizsgáltassuk. Ha esetleg téves riasztásról van szó, ilyenkor a G Data néhány órán belül leveszi a fájlt a feketelistáról.
Mi az előny, miért telepítse a user a túlnyomóan win környezetére, amihez alapból ott az essentials?
Talán az a tény, hogy jellemzően 20 százalékkal több kártevőt ismerünk fel? 100-ból mondjuk 99-et (100-at nem szeretünk mondani), miközben a Windows Defender 80-at)…. Magára valamit adó kiberbűnöző nem ad ki úgy kártevőt a kezei közül, hogy azt a Windows beépített védelme felismerné….
Valóban, srry, a szövegben most látom, hogy az a standard. Bár elszámoltátok: ha 20%-kal többet, akkor Ti pont 96-ot detektáltok, de ez már csak számháború. Gratulálok! (y)
Köszönjük szépen! (A pontos felismerési arány tesztről tesztre változik, ezért szoktuk azt is mondani, hogy “egy teszt nem teszt”, többet kell megnézni!)
Ez az egyik vírusírtó amely a legjobban lassítja a gépemet!!!Bármit is akartam megnyitni az hosszú időbe tellett,pedig azt írja hogy a háttérben nyugodtan mehet mert nem fogja a gépet.Mert nemám!!!
Takács Péter – sedgíts. mondd meg, hol az uninstal gomb… A gépemet kinyirja ez a minősíthetetlen szutyok…
Kedves Juhász Zoltán, a technikai problémáival a terméktámogatásunkhoz fordulhat. Ugye nem telepített két vírusirtót ugyanarra a gépre?
G Data Magyarország – nem.
a terméketek egyszerűen rossz.
igyekeztem egy magyar csapatot támogatni, mert mégiscsak…
Ráfizettem.
Visszatérek a NOD-hoz.
Kedves Juhász Zoltán, ha bármilyen vírusirtó nagymértékben lelassít egy gépet, akkor vagy program ütközés, vagy fertőzés van. Több millió számítógépet védünk, közöttük rengeteg iskolai, gyenge gépet is. A hiba az Ön készülékében van. Ha szeretné, hogy segítsünk megoldani, akkor a terméktámogatásunk segít.
A NOD32 eltávolítóját futtatta a G Data telepítése előtt?
Finom leszek és nöies.
Ez csak 1 reklám. Ami igen csak furcsa indoklás.
Több sebböl vérzik a dolog, de a nagyját már a többiek helyben és itt is elmondták.
Maradjunk annyiba, hogy rangsor nélkül.
Norton, Avas, Kasperksy, Mcafee
AVG free-t használok. Kikapcsolok minden online védelmet munka közben. Nincs az a processzor ami ezt a nonstop motozást fedezné úgy hogy közben a program fordító hajtaná a processzort 100%-on. Viszont ha nem dolgozom, rendszeresen ráengedem a teljes gép átvizsgálást, míg nem kell a vas teljesítménye, azaz pihenek.
ez igy hulyeseg.. egy SSD mar sokka ljobbna elturi a monitorozast, sose volt ilyen gondom a G Data-val
A védelem kikapcsolása egyáltalán nem megoldás semmire, és nem is szükséges egy mai konfiguráció esetében.
G Data Magyarország csak épp nem mindenki enghedheti meg magának a “mai” konfigurációt. Mind otthon, mind a munkahelyemen azért eléggé elmaradott gépem van, ilyenkkor igen is számít a processzorteljesítmény.
Vértényi Péter Kedves Péter, teljesen igazad van! A szoftvereink szerencsére a régebbi gépeken is gyorsan működnek, számos magyar iskola és egyetem használja őket.
fogok adni neki egy esélyt
…letöltöttem, gyakorlatilag mindent ellenségnek látott! gyorsnak gyors volt, de blokkolt minden mást is 🙂 törölve
Kedves István, és biztos, hogy a vírusirtó volt a buta? Mi azt gondoljuk, hogy nem veszi elég komolyan a riasztásokat, és telepakolja a gépét PUP programokkal. Erről bővebben például itt olvashat: https://virusirto.hu/blogbejegyzesek/2014/12/24/a-g-data-blokkolja-az-utorrentet/
“A G Data a jelenlegi konkrét esetben azt javasolja az internetezők számára, hogy az uTorrent helyett használjanak más torrent klienst, mely vagy nem tartalmaznak rejtett hirdetési megoldást, vagy erről egyértelműen tájékoztatja a felhasználókat.”
Az gyönyörű! 😀 Már rakom is fel a G Data-t. Azért még FIFA-zhatok? Vagy használjak másik játékot? 😀
Elmentek a picsába, de komolyan!
érdekes, nálam sehol nem lassít az avast, bár be van állítva és lúzer sem vagyok, user helyett 😀 hagyjuk má’ …ismerek hackert, aki a rendőrségnek dolgozik!! ő szerinte is csak az avast! főleg az egyedi önvédelme miatt és amiatt, hogy az ingyenes is majdnem azt tudja int a fizetős, kivéve tűzfal, kémprogram védelem, cleaner…de ezeket meg lehet oldani mellette! éppen ezért nem célpont hackereknek 😀 ingyen! szevasztok
amelyik nem fog, az nem is véd! hacker közmondás
Avira .Könnyen kezelhető és biztonságos .
A reklámok nem zavaróak?
Nem, egyáltalán nincsenek reklámok. Régebben nekem is volt, és nem!
De béna fotó! Kilóg egy nagy hajsodró a gepárd tüdejéből.
Az a baj ezekkel, hogy nem magyarul vannak. Nem mindenki beszél más nyelvet, nem beszélve arról, hogy a fordítások olyan rosszak, hogy értelmezhetetlenek.
A G DATA összes lakossági szoftvere magyar nyelvű, ahogyan a weboldalunk is: https://virusirto.hu.
Nyugodtan próbáljon ki egy 30 napos próbaverziót.
A legújabb G DATA TotalProtection már letölthető:https://qsmirror.gdatasecurity.de/qs/WEB/B2C/SPECIALS/GDATA_TOTALPROTECTION_FUL_HUN_25.2.0.3.exe
a kaspersky meg még nálatok is sokkal jobb
Bálint Kószó Kedves Bálint, a Kasperksy is szerepelt a teszten. Természetesen egy kiváló termékről van szó, de ebben a konkrét tesztben alattunk maradt.
Ez a vírusírtó fizetős volt nem ? most le lehet tölteni ? Vagy próbaverzió ? nem értem 😀
https://antivirus.softwareinsider.com/compare/124-133/G-Data-Internet-Security-vs-Kaspersky-Internet-Security
Bálint Kószó Kedves Bálint, sajnos egy “akármilyen” weboldal véleményére nem lehet adni. Miért nem használod a Virus Bulletin szolgáltatását? Hasonlítsd össze a RAP pontszámokat:
https://www.virusbulletin.com/testing/results/compare/vb100-antimalware/gdata-av__vs__kaspersky-is/in-last-10-tests
A fenti link közvetlenül a G Data és a Kaspersky összehasonlítását tartalmazza. Látható, hogy a G Data általánosságban jóval több kártevőt ismer fel, jóval kevesebb erőforrásigény mellett.
Szabó József Kedves József, A G Data windowsos verziói jelenleg is fizetősek, a 30 napos próbaverzió természetesen ingyenesen kipróbálható. A CHIP és a PC World magazinokban minden hónapban talál egy kódot, amely segítségével ingyenesen használhatja a teljes értékű kereskedelmi verziót (G Data InternetSecurity).
Kedves Csaba, valószínűleg érdemes lenne a gépeden egy víruskeresést végrehajtani. Ha a G Data egy mostani verziója jelentősen lassítja a számítógépet, annak van valamilyen oka, aminek érdemes utána nézni. (Ez lehet egy program ütközés, vagy fertőzés.)
Világ életemben rühelltem azt a propagandát, amelyik a konkurenciát ócsárolta. Dolgoztunjk a Quellével, a Metroval, meg a fene tudja kivel, voltak versenytársak a piacokon…ám soha nem mondtuk azthogy a “krampampuli” ilyen vagy oléyan. Én a NOD 32-vel éldek már amióta egyáltalán rájöttem: mit jelent “alaplap”…és soha semmi gondom nem volt…sőt: általam begyüjtött “virus”-tól is megszabadított. doki
Kedves István, Ócsárolni nem ócsárolt senki semmit. Teszteredményekről beszélünk, ezek tőlünk független forrásból származó objektív számadatok. Talán nem kellene elmondanunk, hogy a programjaink mennyivel teljesítenek többet, mint a konkurens termékek? Akkor hogyan tudnánk minderről értesíteni az embereket?
Közeli rokonom is megvette anno a nod32-t nem is volt gont kb 1 évig a gépével aztán azt tünt fel neki hogy egyre lasabb.volt egy boot dvd lemezem amin volt viruskereső(nem nod32 más) igaz régi kb 4 évvel régebbi mint a nod32 állandóan frissitettt definiciója és ez a régi viruskereső talált kb 40-50 olyan virust amit a friss nod nem is észlelt…..
Ezek a tesztek mesterséges környezetben, irányított “támadásokkal” készülnek. Egy másik vírusirtó szoftver fejlesztői, más kártevők adagolásával “rendelve meg” a tesztet, más eredményre jutnak. Nem vitatom a G-Data érdemeit, mert az tény, hogy amióta létezik, mindig a legjobbak között volt, de az is tény, hogy ezek a legjobbak kivétel nélkül mind elő tudnak állni legalább egy olyan teszttel, ahol az ő termékük bizonyul a legjobbnak. Én magam az Eset Smart Securityt használom, amióta csak létezik, valamikor az őskorban a nod32 promóciós változatával, még az ötös verzióval kezdtem hosszas válogatás után. Egy újság havonta adta a használatához szükséges adatokat. Azóta semmilyen kártevő nem tudta elfertőzni a gépeinket itthon (van 3) és a verzió már a kilencesnél tart.. Megszerettem a promóciós időszak alatt, megtanultam személyre szabottan konfigurálni, így éppen olyan észrevétlenül teszi a dolgát, ahogyan azt egy professzionális védelmi rendszertől el lehet várni. Az is tény, hogy ha alapértelmezett beállításokkal bármilyen más kártevőirtót ráküldenék a gépekre, számos “kártékony szoftvert” találhatna, de nem a vírus adatbázis alapján, hanem a heurisztikus kereséssel, hiszen az ilyen keresés veszélyesnek minősít szinte minden olyan alkalmazást, ami hozzáfér a rendszer fájlokhoz, rendszer beállításokhoz, vagy online, esetleg telefonos hívást kezdeményezhet, stb, vagyis szinte minden tweaker és chat szoftvert, a torrent kliensek nagy részét és még sorolhatnám. Ugyanez történne, ha az én beállításaimmal ráküldeném a nod-ot egy másik vírusirtó más beállításokkal védett rendszerére. Ezek a statisztikák tehát meglehetősen relatív eredményeket mutatnak.
Buthi János Kedves János, Ezek a tesztek jellemzően a vállalati felhasználók számára készülnek. Amikor ők döntést hoznak, akkor viszont nem egyetlen tesztet néznek meg, hanem több tucatot, különböző laboratóriumoktól. Ezért igaz az is, amit Ön mond. A másik oldalról viszont fontosak a tesztek, és ha sok teszt egyetlen irányba mutat, az már megengedi, hogy következtetéseket vonjunk le.
Buthi János ?
Lefuttattam a G datát és talált is vagy 8 vírust és egyebet de utána is nagyon megfogta a gépet.
A konkurencia leszólása az egyik legnagyobb marketinges hiba. Érzelmileg is elbizonytalanítja a vevőt, valamint egy éles összehasonlítás esetén rajtatok röhög mindenki és azt bizony meg fogják osztani az érintettek. Egy független intézet (nem kamu) tesztjét fel szabad használni, de azt is kulturáltan és visszafogottan. Különösen igaz ez egy ilyen termékre, ahol a specifikációk viszonylag könnyen ellenőrizhetők. Mondok egy példát: képzeljünk el egy céget, amely olyan márkával tör be a piacra, ahol világszerte ismert, csúcsminőséget gyártó szereplők vannak jelen. Tegyük fel, hogy az illető cég terméke ugyanolyan kiváló, sőt talán jobb is. De! Te elhinnéd például egy hirdetés alapján, hogy az eddig ismeretlen gyártó autója jobb, mint az Audi, vagy BMW? Vagy az ismeretlen TV jobb, mint a Sony? Vagy az ismeretlen notebook veri a Dellt, vagy az Apple-t? Ugye nem. A teszteken elért minősítés nem helyettesíti a hatékony marketing kommunikációt. Csalni meg azért nem érdemes, mert a kicsit hozzáértő azonnal rájön, hogy például a géplassítási számok a honlapotokon egy a Defenderhez viszonyított százalékos értéket adnak meg, ami a valós használatban nem igazán érezhető. Továbbá vannak a Virus Bulletin mellet más tesztoldalak és ezeket összehasonlítva elég vegyes a kép. Szóval a lényeg: magasat dicsérd, de ne fikázd a másikat! Ha felvezető szövegbe nem írtátok volna bele az (állítólag) gyengébb konkurenseket, sokkal hitelesebb lenne a történet. Vannak módszerek, hogyan kell ezt hatékonyan csinálni, de ez már egy szakma (az enyém). Egy kulcsszót adok ingyen: hass az érzelmekre.
Kedves Miklós, köszönjük az elemzést és a tanácsokat. Mi is úgy gondoljuk, hogy több tesztet kell ellenőrizni, ugyanakkor javasoljuk, hogy nézz utána a G Data (és a vírusvédelem) történetének. A világ első vírusirtóját a G Data gyártotta, több mint 30 évvel ezelőtt.
G Data Magyarország Akár végig is nézhetem (aki a cégnél dolgozik annak ez kötelező), de marketingszempontból nem releváns. (Egy kis történelem: Az első vírusokat még a 70-es években készítették, a világ legelső ismert vírusa a Creeper volt amely a Tenex operációs rendszert használó számítógépek hálózatán terjedt. A Creeper kiirtására hozák létre a Reeper nevű programot, ez volt az első ismert vírusirtó, én meg a hetvenes évek végén végeztem programozó matematikus szakon). Vannak olyan területek, ahol a komoly és tekintélyes múlt vásárlást befolyásoló tényező, ilyenek pl. a bankok, aukciós házak, és azok a márkák, amelyek un. brand-ek. Az informatika területén is vannak ilyenek: Apple, Google, HP, stb. A vírusirtókat gyártó cégek jellemzően nem tartoznak ide, talán csak a Symantec-Norton, de az sem igazán. A branddé váláshoz szigorú statisztikáknak kell kimutatni, hogy az illető céget, vagy terméket hányan ismerik célcsoportok szerint (szakmai felhasználók, lakosság és azon belül iskolai végzettség, munkahely, egyéb környezeti szempontok, stb.) Gyakori mellélövés, hogy brandként kommunikálja magát a cég (vagy egy termékét-szolgáltatását), ami viszont nem az. Ez a hiba szokta a legnagyobb felesleges pénzkidobást okozni, bár legalább kárt nem okoz. Na most -és ezt tényleg nem azért mondom, mert a cégetek terméke minőségileg nem a toppon van-, hanem azért, mert a G DATA még nem brand, még Németországban sem, had tegyem be a Brand Finance 2015-ös Németországi listáját: https://brandfinance.com/images/upload/brand_finance_deutschland_50_2016_locked.pdf A másik dolog, hogy az informatika szoftverek kifejezetten nem az a termékcsoport, ahol a hagyományok hatnak a fogyasztókra. A B to B-ben az ár, és a minőség dominál, gondolok itt arra az esetre, amikor egy vállalatnak akarsz eladni egy csomagot és a tárgyalópartnered szintén felkészült szakember, ott az érvrendszer középpontjában a specifikációk állnak. Egészen más a helyzet az egyéni vevők esetében, akik jellemző módon nem szakemberek a témában. Ezért ebben az esetben a száraz szakmai ismertetés helyett -mint már említettem- egyéb motivációkkal kell hatni a vevőkre. Megvannak erre a jó módszerek. Az első mindig a KULCS és HÍVÓ szavak megtalálása, az egyik jelen esetben nyilván a biztonság, de van még néhány. Ha ez megvan, akkor ezekhez kell elkészíteni a kreatív anyagokat (szövegek, szlogenek, videók). Van egy szép és átlátható honlapotok, hirdettek a Facebookon, de azok a generációk (z, y), akik az elsődleges célcsoportotok, látványt és mozgást, akarnak, poént és komolyságot egyben. Arra gondolj, hogy ez egy olyan piac, ahol a vevő számára már átláthatatlan a választék, az átlagos felhasználó nem tud különbséget tenni a termékek között, mert nem ért hozzá. Úgy van ma már ez, mint az ásványvíz piac, senki nem olvasgatja a kisbetűs összetételt hátsó címkén, hanem azt veszi, amelyik valamiért kilóg a sorból (így lett a Szentkirályi piacvezető, pedig az egyik leggyengébb összetételű víz, csak hát a Balogh Attilának volt annyi esze, hogy elhozta a Sió Eckestől a marketingigazgatót és be is indult a mozdony). Itthon nagyon sokan még azt is elhiszik, hogy jól elvannak vírusvédelem nélkül (szívességből szoktam barátaimnak a már teljesen lelassult gépet letakarítani). Fontos például kommunikálni, hogy az ingyenes vírusvédelem az annyit is ér (azt szabad fikázni). Szóval higgyétek el, a marketing az legalább olyan fontos, minthogy kiváló legyen a termék. Vagy nekiestek Kotlernek és a többi szakirodalomnak (4p+3p, startégia alkotás, SWOT, PEST, BCG, stb.), vagy kerítetek egy profi marketingest és vele a segédcsapatokat (kreatív, grafikus, videós {gif, coub}, stb).
Imre Csaba Kedves Csaba, csak megismételni tudjuk, amit mondtunk: ha valami nagyon megfogja a gépet, annak oka van. Vagy nem sikerült egy fertőzést teljesen eltávolítani (javasolt az indítólemez használata), vagy a gépen van egy olyan másik szoftver, amivel ütközik a víruskereső (ez lehet valamilyen kémprogramvédelem). Végül tipikus indok, hogy az előző vírusirtó otthagyott valamilyen maradékot maga után, ebben az esetben le kell futtatni az előző vírusirtó gyártója által kiadott eltávolító eszközt, és meggyőződni arról, hogy nincs ott semmilyen maradvány, ami gátolja az új vírusirtó működését.
AVG
Kaspersky-től jobb nincs…. Tapasztalatból mondom…
Azért érdemes mondjuk az utolsó 10 VB tesztet összehasonlítani a fenti linkre kattintva.
G Data Magyarország a vb bulletin az egy rakás lefizetett….haddnemondjam…..Av-Comparatives…azt meglehet nézni
Hol van a Comodo? Én azt használok és nincs semmi bajom vele. A Nod32 az régen jó volt, Kaspersky sem rossz, de az sokáig szórakozik vírus íratásnál órákat nálam. Avira az még egy nagy kedvenc. GData is jó, de a Comodo az mindent visz nálam.
windows defender
??
Csaba: Masfel eve hasznalok G Datat, soha egy masodpercre se akasztotta meg a gepem.
Norton fun vagyok. Mobilon és pc-én egyaránt.. úgyhogy nem fogom megtudni soha, hogy mit tud a gdata..
nem rossz a norton én is szeretem de nagyon zárkozott lett…teszteken se engedi reklámozni magát
“Sohase mondd, hogy soha.” 🙂 Hátha majd egyszer. 🙂
Nekem a tesóm egy Nokia Lucia 930 azon nincs is vírus. PC-re AVG . Igaz a játékot amin játszók letíltóta. A WOW bejelentkezést tiltotta a tűzfal. Azt engedélyeztem. Am semmi bajom vele.
Nagyon le lassult a gépem,át futtattam az Avastot semmit sem talált!Aztán a NODT-ot az sem!Le töltöttem az ingyenes próbaverziót,két vírust és négy hibát talált,amiket ki is javított,most “szárnyal” a gépem!Kár,hogy fizetős, ha le jár a harminc nap !!!!
A világ legjobb irtója jelenleg az ESET smart security.. Felesleges volt feltenni a kérdést eleve.
Bitdefender
És azt tudtad, hogy a G Data szoftvereiben az egyik motor a Bitdefender?
Mindent én sem tudhatok…
jah…a bitdefender rsa-t vásárolva megy a g-data..azt megértem…de mit keres a szolgáltatásotok közt az a fostalicska avast?
Kedves Róbert Szabó, ennél összetettebb a technológiánk, viszont az avasttal évek óta nem dolgozunk. Kérjük, hogy kerüld az illetlen kifejezések használatát. Köszönjük!
eleve nem is kelletett volna szerintem….
És esetleg kinek a keresőmotorja van beépitve az avast helyett? arról infó?
Kedves Róbert Szabó, jelenleg a Bitdefender szignatúramotorja van kiegészítve a G Data CloseGap motorjával és heurisztikus, valamint felhő alapú védelmével. Erről bővebben a weboldalunkon olvashatsz.
https://virusirto.hu/g-data/integralt-technologiak/ketmotoros-closegap-technologia/
A 600 %-os sebesség csökkenés az mit jelent?
Nem tudom értelmezni, mert ha a számítógép sebessége 100 %-kal csökken, azzal már nullázódik. Vagy ezt most hogy kell érteni?!
Azt, hogy egy adott feladat végrehajtása 1 másodperc helyett 6 másodpercig tart. Mondjuk megnyitni egy Word dokumentumot.
Nem kérdeztem semmit, megtaláltam hogy a Windows Defenderhez kell viszonyítani.
Mi a vélemény? Iobit malwarwe fighter pro. nekem ez van win10 64bit zökkenő mentes naponta frissül.
Az iObit szoftvereiben lehetséges kártevő. Kínai gyártó, nem megbízható igazán. Érdemes mást választani.
A G Data egy kalap szar!Letöltöttem és azóta nem tudom használni a gépem!Semmit nem lehet megnyitni rajta!Bassza meg az anyjáz aki kitalálta és reklámozza!!!!
https://techkalauz.hu/elektro/cikkek/melyik-a-legjobb-virusirto-2015-ben-193
Kicsit le vagytok maradva.
Kedves Ádám Hanyecz, pont ezért a szakújságírók véleménye egy vélemény. Természetesen az is fontos. Azonban egy független tesztlaboratórium rengeteg mérést végez, ezért tanácsosabb, ha ezekből hasonlítunk össze teszteket, nem kettőt, inkább egy tucatot. Érdemes megnézned a Virus Bulletin tesztjeit magadnak, a gyártókat az utolsó 10 eredményük alapján össze tudod hasonlítani.
Milyen független tesztlabor?
https://www.virusbulletin.com/testing/results/compare/vb100-antimalware/avast__vs__gdata-av/in-last-10-tests
EZen a táblázaton nem tudok eligazodni.
Kedves Ádám Hanyecz, a legegyszerűbb, hogy a nagyobb százalék a jobb. Csak itt rögtön és mindig az utolsó 10 eredményt látod, nem csak kettőt. A RAP pontszám a reaktív és a proaktív védelem átlaga.
jo
Szeretem a G datát, de ne túlozzunk. Itt egy link, ami nem koholmány. Meg kell nézni, a G Datát nem is említik, ez fura nem??? Az Eset ennél a tesztnél rendesen odaver egy pár nagy vírusirtónak.Link: https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2016/05/avc_per_201604_en.pdf
érdekes…itt a bitdefender az eset ill a kaspersky a tuti…attol hogy nem volt tesztperiodus alatt a gdata nem azt jelenti hogy nem jó….ha megnézed jobban az av-oldalát se a gdata se a symantec nem szerepel a teszteken
amugy meg a bitdefender az egy jó alkalmazás….ha a gdata használja akkor az sem lehet olyan vészes
Egyetértek, csak nagyon fényezte magát a G Data. Amikor kipróbáltam a 2015-ös verziójukat, na az igen megfogta a gépet.
Kedves László Pető, az AV-Comperatives tesztjein már egy éve nem vesznek részt a szoftvereink, mivel nem értünk egyet a labor tesztelési módszertanával. A Virus Bulletin (1989 óta létezik, a legnevesebb labor), valamint az AV-TEST tesztjein veszünk részt folyamatosan. De többször hangsúlyoztuk már, hogy egy teszt nem teszt. A Virus Bulletin oldalán ösze tudod hasonlítani az ESET és a G Data legutóbbi 10 eredményét.
https://www.virusbulletin.com/testing/results/compare/vb100-antimalware/eset-nod32__vs__gdata-av/in-last-10-tests
Íme a link, ez az utolsó 10 teszt összehasonlítása.
Az, ha a géped megfogja a szoftverünk, valószínűleg szoftverütközésre vezethető vissza, például az előző vírusirtó nem lett teljesen eltávolítva. Tapasztalatunk, hogy az ESET termékeinél le kell futtatni a gyártó által biztosított eltávolító eszközt, mivel a Windows eltávolítója működő komponenseket hagy hátra.
G Data Magyarország Azóta új gépem van, ami jóval modernebb és erősebb. Azért kiváncsi lennék rá, hogy mennyire fogja meg, a G Data Internet Security 2016?
László Pető, szabad a próba. 🙂 Az ESET eltávolítóját viszont tényleg érdemes lefuttatni. (ESET removal tool)
Igen pl…8as esetig a fix-it jét
Av teszten is elfenekelt a kaspersky és a norton egy pár nagy nevest a2016 is teszten
Akkor teszteljétek az AWG teljes fizetős verzióját oszt megtudjátok hogy ezek a felsoroltak még az árnyékába sem léphetnek.
én évekkel ezelött sajnos használtam G DATA-t, soha többet …
Én NOD 32-öt használok abból is a legújabb verziót és semmit sem lassít a gépen! De ha valami nem stimmel valamelyik oldalon akkor azt tuti egyből megtalálja. Próbáltam már sok mindent de a NOD 32 lett a befutó!
Örülünk, hogy tetszik a NOD, jó termék. Azért egyszer majd próbáld ki a G Data védelmét is, csak előtte ne felejtsd el a másikat letörölni. 🙂
Nem ma kezdtem a számítógépezést! Különben sok mindent kitalálnak fejlesztenek manapság de egy dolgot elfelejtenek nem mindig az a jó ami új hanem az ami már bevált!
https://www.virusbulletin.com/testing/results/compare/vb100-antimalware/eset-nod32__vs__gdata-av/in-last-10-tests
Azért vess egy pillantást az utolsó 10 Virus Bulletin teszt átlag pontszámaira. (Nem egy tesztet kell természetesen megnézni.) A RAP pontszám a reaktív és a proaktív védelem átlaga.
Ja a másik amit az előbb elfelejtettem írni! Nem kell mindig minden hülyeséget ,reklámot megnyitni bármilyen oldalon jár is az ember.
A G Data egyébként 1985 óta létezik, Németország vezető antivírus terméke.
Elhiszem! De akkor sem tudnak meggyőzni! Amint azt írtam ami nekem bevált azt nem igazán cserélem le. Ennyi! Köszönöm!
G Data Magyarország Lehet, hogy németországban vezető termék de a világon a nod32 és norton a vezető. Na ezt licitáld túl. 🙂
Azért ez már rekt Kiss Győző!
Kiss Győző Kedves Győző, sajnos nem helyes, amit mondasz, ha tényleg érdekel a téma, inkább nézz utána!
Eset nod32-nél maradok!
Kár érte, mert a G Data valószínűleg kevésbé fogná vissza a géped teljesítményét, és ráadásul több kártevőt ismerne fel.
Gdata teszternek nem lehet jelentkezni?
Info@v-detect.hu 🙂
20 éve foglalkozom a számitástechnikával..van végzettségem is.nos a legtöbb virust pont a virusvédelemmel ellátott cégek készitik.igy tegyek szert kliensekre..a másik vannak ingyenes verziok is ami az átlag felhasználoknak tökéletesen megfelel..a legtöbb virust windowsra irják,igy én 5 éve linuxot használok..meg kell mondanom nem könnyü irni virust rá..nagyon nehéz..igy ritka is..
Kedves Tomcsik Gyula, teljesen igazad van. A G Data emellett részt vesz a globális chemtrail programban is, közvetlenül az Angela Merkel által vezetett illumuninátus felkérésére. A programot személyesen koordinálja Kai Figge, a G Datát megalapító reptilián. 😉
Köszi a választ. Kipróbáltam a G datát nagyon jó. Igaz az eredeti vírusírtómat és egyébb hozzákapcsolódó programokat vírusnak jelezte, de ez a vírusmintáknak köszönhető.Ezért karnténba rakattam azóta is fut párhuzamosan a kettő.
Kedves Ticsa,
Egy gépen egyáltalán nem tanácsos két vírusirtó szoftvert használni. Ezek feltehetően össze fognak akadni, és rossz esetben a gépet el sem lehet majd indítani, csak csökkentett módban, vagy indítólemezről. A G DATA mellé felesleges más védelmi programot telepíteni, ezért azt javasoljuk, hogy az előző vírusirtódat távolítsd el!
g data olyan mint a gumijavitó,,,elöre kiszorja a szöget az útra hogy legyen kliens…
Gyula ,nagyon jól meg fogalmaztad!!!
ez a jó …. — > https://antivirus.comodo.com/antivirus-for-windows-10/
Panda 2016 hiba nélkül testreszabható gyors és nincs virusom.
Pedig torrent megy crack is akad gamehoz. Kivételhez adva ha muszáj.
“When G Data changed from using two third-party engines to a combination of Bitdefender and the company’s own in-house technology” hmmm….
Nekem az a bajom hogy 2 gépre vásárolt licenszem van,Total protection,de a második gépemre nem engedi a jelszószéfet létrehozni! Mi lehet a megoldás?
Tisztelt Szabó István, a terméktámogatásunkat a https://virusirto.hu/segitseg címen tudja igénybe venni.
Adnék neki egy esélyt, indítanám a próba verziót, de ismeretlen hibával elutasítja a regisztrációmat. (-2146893051) Na most mi legyen?
Kedves Antal Balázs, azt javasoljuk, hogy a tamogatas@v-detect.hu e-mail címen lépj kapcsolatba a terméktámogatásunkkal. A hiba több dolognak is lehet, hogy köszönhető: más vírusirtó szoftver is van a gépen, a G DATA próbaverziója már volt a gépen, vagy letöltés közben megsérült a telepítőcsomag (és újra le kell tölteni).
Mindenik a sajátját dicséri…nézzétek meg például az ESET honlapját..mindenféle elismerést magáénak mond
Avg nekem tökéletesen bevált.
Ha annyira jó, miért nincs free változata ? Épp, hogy megemlíti a grafikonos megjelenítésben az Avira alkalmazást, amely szintén nagyon JÓ , persze tudom ez a cikk teljes egészében a G Data-ról szól…
Kedves Gazsi József, azért nincs, mert a fejlesztés pénzbe kerül. 🙂 Az ingyenes vírusirtók azért ingyenesek, mert a saját fizetős változatukat reklámozzák. Ilyenkor a védelemért cserébe elfogadod, hogy reklámüzeneteket tekintesz meg. A probléma, hogy ezek inkább a tapasztalt felhasználók számára ajánlottak, mert rendszerint nem tartalmaznak minden védelmi komponenst, így melléjük még egy vagy több másik védelmi szoftvert (például tűzfalat) kell telepíteni. Az eredmény, hogy két-három gyártótól származó védelmi szoftver is felkerül a gépre, amelyek nem működnek együtt, nem kommunikálnak egymással, viszont terhelik a gép erőforrásait. Cserébe ingyenesen jobb védelmet kapunk, mintha a Windows beépített védelmét használnánk.
Köszönöm a mindenre kiterjedő szakszerű válaszukat…
Nagyon szívesen, máskor is! 🙂
Én már évek óta nem használok semmit! És semmi gondom nem volt azóta! Szerintem azon kívül hogy fogják a gépeket nem sok szart érnek! Már bocs!
Az internetezési szokások ami leginkább befolyásolja hogy kell vagy sem.
Kedves Mihályfalvi László János, azt rosszul teszed. Olyan magyar weboldalakon is össze lehetett szedni fertőzést az elmúlt években, mint a Morning Show weboldala, vagy az index. A drive by download fertőzésekhez semmit sem kell letöltened, elegendő egy weboldalt felkeresned. És ez általában nem pornó vagy warez oldal, hanem egy hírportál vagy blog. Nézz rá erre a cikkünkre: https://virusirto.hu/blogbejegyzesek/2014/11/10/8-6-masodpercenkent-jon-egy-uj-virus/
G Data Magyarország
És mi a helyzet az AVG-vel?
Szerepelt a tesztben, és látható az eredménye a grafikonon: https://virusirto.hu/blogbejegyzesek/2016/08/02/virusok-eszlelese-vs-szamitogep-lassitasa/
Érdekes,az ismerősöm meg az AWG-t használja ő is ezt ajánlotta. Az igaz,hogy a gépem már kb 3-4 éves,és a google ra azt írja ki,hogy elavult és a windows-ra meg nincsen támogatás.!!
Az az igazság, hogy az AVG-vel sokkal jobban jár, mintha semmit sem használna. 🙂
azért megnézném eme teszteket pl az eset cég publikálásában is..nálam eset volt és 1 mikronnyit sem lassitpotta a gépemet..na de mindegy..
Már régóta ismert, hogy olyan tesztet kell csinálni, ami neked kedvez. Az sem baj ha támogatod a tesztet végző labort. 🙂
erről beszélek..egyébként jelenleg linux-ot használok főleg..igy kiesnek ezek a termékek, de majd a windowsra feldobom a tieteket, megnézem 🙂
Kedves Zsolt Batki, javasoljuk, hogy nézz utána a Virus Bulletin-nek a Wikipedián. Teljesen független szervezetről van szó, egyébként az ESET korábban rendszeresen hivatkozott a Virus Bulletin tesztjeire. Lásd például itt: https://www.eset.hu/hirek/rekordot-dontott-az-eset?back=/hirek
engem ennyirer nem érdekel..amiket eddig kipróbáltam merrt windows alól kopüasz seggel nem megyek ki netre, a smart seciurity volt ami egy gyengébb gépet nem fogott meg igazán, de megnézem a g datát is…
Linux Mint KDE! Nagyobb biztonság!!
g data egy rakás szar 😀 Nod 32 a legjobb
Nem akartam belefolyni a vitába, mert atttól függetlenül, hogy lényegében saját magatokról állítjátok, hogy a legjobb megoldás vagytok, még lehet igaz is. Most hallok rólatok először, de ez jelentheti a tájékozatlanságomat is.
Az ok, amiért mégis írok, az az, hogy mi a fenéért mászik vissza most már több mint egy hete a hírfolyamom elejére ez a poszt?
Ez a büntetés azért mert néhyány hónapja szídtam a vírusírtókat?
Kedves Vértényi Péter, a posztot kiemeltük hirdetésként, lehet, hogy a Facebook ezért dobja fel neked többször. Elnézést érte, hamarosan leállítjuk. A hivatkozott vizsgálatot nem mi végeztük, hanem a Virus Bulletin, a legnevesebb vírusirtó tesztelő szervezet. Ők állapították meg a számokat, melyekre hivatkozunk.
Ubuntu,és származékai! Mi is az a “vírus”?? 🙂
Leszedtem .. Foglya a gépet! A mailek nem tőltődnek be csak ha letiltom a mailt a virusirton, bár sok dolgot megtalállt.. Viszont leszedte a torrent letőltőt..de lassabb a gépem.
Kedves Zoltán, A torrentet nem véletlenül blokkolja a G Data, ezt a cikket ajánljuk a figyelmébe: https://virusirto.hu/blogbejegyzesek/2014/12/24/a-g-data-blokkolja-az-utorrentet/
Az, hogy az e-mailek nem töltődnek be, több dolognak lehet köszönhető. Általában egy másik vírusirtó szoftver is maradt a gépen, vagy az előző vírusirtó szoftver nem lett megfelelően eltávolítva. Kérjük, hogy ebben az ügyben forduljon a terméktámogatásunkhoz a tamogatas@v-detect.hu e-mail címen.
Üdv!
Mikor kerül bele a programba banki tranzakcióvédelem? Ezt nagyon hiányolom belőle!
Kedves Attila,
A G DATA összes programjában – évek óta! – benne van a BankGuard technológia, amiért a G DATA innovációs díjat is kapott. Ezt a technológiát elsőként és egyedülálló módon mutatta be a G DATA.
Bővebb információ ezen a linken érhető el.
Sziasztok!
Elkezdtem olvasni a hozzászólásokat és kevés érdemleges hozzászólást láttam. Én nem akarok dobálózni azzal hogy melyik a legjobb vírusirtó a piacon, mivel igenis sokat számít hogy az “okos” felhasználó mit tesz vagy nem a neten a gépével, miket nyit meg, oldalak, levelek… stb. Szóval egy biztos, hogy nálam a top néygben van ez a termék és van magyar változata ami plusz jó pont tud lenni. Ettől függetlenül egy biztos, egy jó tűzfal nélkül lehet 100%-os VB hatezer tesztet nyert vírusirtó is a gépen, esélye mint a lőtéri kutyának!!! Mindenkinek más és más jön be, tetszik. Az ingyenesség manapság kevés dolgot ad a felhasználónak, azt sajnálom hogy nincs ingyenes BOOT RESCUE CD, mint más nagyoknál, hogy gond esetén kéznél legyen, ezzel nagy tábort veszítenek. Nálam állandó vírusirtó évek óta nincs a gépen, mert jó és használható tűzfallal, ésszel igenis meg lehet előzni a dolgok 99%-át, ha erre mást ír valaki az igenis hazudik, a bizonyíték a gépem és azoké akiknek segítettem hogy mit használjon és mikre figyeljen amikor szörfözik…
Kedves Attila,
Tűzfal mind az Internet Security, mind pedig a Total Protection programunkban megtalálható. A “Boot Rescue CD” neve nálunk G DATA Indítólemez, és a terméktámogatási oldalunkról letölthető: https://tamogatas.virusirto.hu.